Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Stranica 13 / 50. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj on čet 11 srp 2013 - 11:16

Kako netko već unaprijed lovi u mutnom...

[You must be registered and logged in to see this link.]

dmj
Zadrti Forumaš

Član od: 23.01.2010
Dob: 43
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by done on čet 11 srp 2013 - 12:49

Moram se malo pohvaliti da sam prije par godina kupovao ove legendarne automobile uglavnom iz Poljske pa sad ove "naše"više kupujem iz đira nego zato što ih nemam a i da vidim ima li kakvog napretka u izradi a i nek kod nas nešto zaživi jer su ovi modeli pravo osvježenje na našem uspavalom tržištu modela.

done
Zadrti Forumaš

Član od: 23.05.2012
Dob: 44
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on čet 11 srp 2013 - 13:01

Ma da, svi smo to skupo plaćali preko eBaya. Pokušavam ja gdje se god može individualizirati model, da bar bude po nečemu različit od tih koji su odavno već na tržištu, ali na nekima to ide, na drugima ne.

Mene od svega uvjerljivo najviše veseli Zastava 1400 BJ koja sad ide, mislim model je ok, ništa posebno, ali to mi je sporedno, u tu brošuru o njemu, pa i sam pronalazak automobila za slikanje, uloženo je više truda valjda nego u sve ostale zajedno... Krv sam propišo dok sam sve posložio, srećom pa je Aleksandar Vidojković iz Udruženja istoričara automobilizma podijelio sa mnom rezultate svojih istraživanja, što mi je jako olakšalo. A najgore od svega što znam da će se model prodati slabije od ovih ostalih, jer ga se nitko mlađi ne sjeća sa cesta. Zapravo ga se ni ja ne sjećam, a nisam baš mlađi... Ali neka, na taj sam najponosniji, barem dok ne dođu modeli koje smo radili skroz ispočetka (za 1400 je postojao osnovni kalup Seata 1400 iz neke španjolske serije).

dmj
Zadrti Forumaš

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on čet 11 srp 2013 - 13:15

Ima luda koji još uvijek kupuju te modele preko eBaya.Poštivam starije pa ga neću imenovati.Tak je star da je vidio 1400 kak vozi po našim cestama.Gore navedeni metuzalem ima Fiat 1400 taxi Roma.
Ali bez imena proizvođača.
PERO

Pero
Legenda Foruma

Član od: 20.01.2010
Dob: 67
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by cordoba on čet 11 srp 2013 - 14:13

dmj je napisao/la:Ma da, svi smo to skupo plaćali preko eBaya. Pokušavam ja gdje se god može individualizirati model, da bar bude po nečemu različit od tih koji su odavno već na tržištu, ali na nekima to ide, na drugima ne.

Mene od svega uvjerljivo najviše veseli Zastava 1400 BJ koja sad ide, mislim model je ok, ništa posebno, ali to mi je sporedno, u tu brošuru o njemu, pa i sam pronalazak automobila za slikanje, uloženo je više truda valjda nego u sve ostale zajedno... Krv sam propišo dok sam sve posložio, srećom pa je Aleksandar Vidojković iz Udruženja istoričara automobilizma podijelio sa mnom rezultate svojih istraživanja, što mi je jako olakšalo. A najgore od svega što znam da će se model prodati slabije od ovih ostalih, jer ga se nitko mlađi ne sjeća sa cesta. Zapravo ga se ni ja ne sjećam, a nisam baš mlađi... Ali neka, na taj sam najponosniji, barem dok ne dođu modeli koje smo radili skroz ispočetka (za 1400 je postojao osnovni kalup Seata 1400 iz neke španjolske serije).

Ja imam ovog, da nije taj od kog ste radili Zastavu, btw koje ce boje biti?

[You must be registered and logged in to see this image.]

cordoba
Zadrti Forumaš

Član od: 24.01.2010
Dob: 46
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on čet 11 srp 2013 - 14:56

Nije, nažalost, ovo je nešto finiji model od našeg, vidim tu neke detalje koje ja nisam mogao dobiti... Bit će tamno crveni.

dmj
Zadrti Forumaš

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on čet 11 srp 2013 - 14:59

Pero je napisao/la:Ima luda koji još uvijek kupuju te modele preko eBaya.Poštivam starije pa ga neću imenovati.Tak je star da je  vidio 1400 kak vozi po našim cestama.Gore navedeni metuzalem ima Fiat 1400 taxi Roma.
Ali bez imena proizvođača.
PERO

Istina, ima još puno takvih luda, samo se nadam da više nitko ne plaća za novinske modele one sulude iznose kakvi su išli kad su izažli Jugo i Stojadin u Poljskoj... Very Happy 

dmj
Zadrti Forumaš

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on čet 11 srp 2013 - 15:10

dmj je napisao/la:

Istina, ima još puno takvih luda, samo se nadam da više nitko ne plaća za novinske modele one sulude iznose kakvi su išli kad su izažli Jugo i Stojadin u Poljskoj... Very Happy 
Tko je onda gledao na cijenu i kvalitetu:D Bilo je glavno da upadnu u stalažu.
Sve je to dio priče o nama.

Pero
Legenda Foruma

Član od: 20.01.2010
Dob: 67
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by done on čet 11 srp 2013 - 16:46

Meni nije žao što sam modele plačao 20-30 eur sa poštarinom jer me je to u tom trenutku radovalo a raduje me još i danas,a i mogao sam si to i financijski priuštiti.Danas bih možda drukčije razmišljao barem sa financijskog aspekta a ljubav prema modelima mislim da je i više nego vidljiva,a i bilo koja ljubav nema veze sa razumom pa što bi i ja bio iznimka.Naravno da ću kupiti i zastavu 1400 nema smisla bojkotirati ediciju,kaošto ću se potruditi da nabavim fiću i stojadina kojih nije ni bilo na kioscima kod mene.

done
Zadrti Forumaš

Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet 11 srp 2013 - 18:31

Pa sumnjam da je ceo tiraz otisao, zoves redakciju i posalju ti nedostajuce brojeve.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by done on čet 11 srp 2013 - 21:04

vaskrsije je napisao/la:Pa sumnjam da je ceo tiraz otisao, zoves redakciju i posalju ti nedostajuce brojeve.
Nazvat ću ih kad završe godišnji odmori jer ti po Zg i onako sada nikog nigdje nema a osim toga imam i 101 i fiću samo je moj crveni imam i nastarijeg fiata 600 sa žmigavcima gore na blatobranima a i par hribarovih...

done
Zadrti Forumaš

Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on čet 11 srp 2013 - 21:20

dmj je napisao/la:Nije, nažalost, ovo je nešto finiji model od našeg, vidim tu neke detalje koje ja nisam mogao dobiti... Bit će tamno crveni.

a šta je sa nama koji skuplamo 18ice? Hoće li se napravit koja novinska serija sa 18icama? i ja bi volio vidjet yuga, stojadina, pezejca, warburga itd, u svojoj kolekciji, ali u 18. Sad  Sad 

sime-x
Mali od Foruma

Član od: 03.06.2013
Dob: 40
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet 11 srp 2013 - 22:03

Da si jedini nisi, ali realno to se nikad nece desiti, koja bi to cena bila a drugo ti kalupi su mnogo skuplji kome bi se to isplatilo i ko bi to od kupaca i platio.Ja ni ne znam dal su ikada negde i izlazile neke novinsle 18ice

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on čet 11 srp 2013 - 22:16

vaskrsije je napisao/la:Da si jedini nisi, ali realno to se nikad nece desiti, koja bi to cena bila a drugo ti kalupi su mnogo skuplji kome bi se to isplatilo i ko bi to od kupaca i platio.Ja ni ne znam dal su ikada negde i izlazile neke novinsle 18ice

Jesu, u Italiji. Solidovi modeli na blisterima.

Siniweb
Forumaš

Član od: 30.01.2010

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet 11 srp 2013 - 22:19

A da pricali smo ovde o tome R5 je bio.Pa nije Solido ne znam sta ali voleo bih da bude ponovo slicno ali kolika bi to cena bila.Ona Opel colekcija je 15€, 18ica bi bar 35-40 kostala ali bi to sigurno bili vec postojeci modeli, sigurno se ne bi razvijao neki novi kalup.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on čet 11 srp 2013 - 22:46

ma ne moraju biti novinski, nek se kinezi prim posla, i eto nama modela Very Happy Very Happy 

sime-x
Mali od Foruma

Član od: 03.06.2013
Dob: 40
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on čet 11 srp 2013 - 23:06

Po meni je pitanje dana kad će netko početi kopirati Otto i BOS, samo s istočnim modelima. Da imam para ja bih pokrenuo taj biznis, staviš cijenu između ta dva, recimo 70 eura po komadu, štancas seriju od 1000 komada. Da ti kad sve isplatiš ostane 10% zarade to je sedam keki po modelu, dva modela izbaciš mjesečno, nabaciš neku varijacijicu boja i detalja... Dalo bi se od toga i pristojno živjeti, samo kaj ziher imaš investiciju od jedno bar pola milje eura u početku.

dmj
Zadrti Forumaš

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet 12 srp 2013 - 0:08

Novinski 1/18su bili ne samo Solido, nego i Yat Ming i Poneki Maisto...
Znam da je bio i 502 u blisteru... jedan lik je na oldschool forumu prodavao peugeote 203 u blisterima, a evo kod Vele u vitini je YM Alfa Junior..

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on ned 14 srp 2013 - 20:35

dmj je napisao/la:Po meni je pitanje dana kad će netko početi kopirati Otto i BOS, samo s istočnim modelima. Da imam para ja bih pokrenuo taj biznis, staviš cijenu između ta dva, recimo 70 eura po komadu, štancas seriju od 1000 komada. Da ti kad sve isplatiš ostane 10% zarade to je sedam keki po modelu, dva modela izbaciš mjesečno, nabaciš neku varijacijicu boja i detalja... Dalo bi se od toga i pristojno živjeti, samo kaj ziher imaš investiciju od jedno bar pola milje eura u početku.

Slažem se, i nadam se.

Bajdvej, seriju na kioscima i dalje redovno kupujem, uvijek u barem dva komada. Dao sam i dat ću vjerovatno u životu i više para za nepotrebnije stvari, tako da je ovo sasvim okej čak i u onom dijelu koji se zove moja vlastita savijest.

Pezejac je OK. Mana ima za onoga tko ih traži. A ja sam baš nešto ispao iz forme za cjepidlačenje. Čaša mi je odnedavno uvijek polupuna.

Brošure su sve bolje i bolje, jedva čekam onu o Zastavi 1400.

nebeski
Inventar Foruma

Član od: 21.01.2010
Dob: 38
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by done on ned 14 srp 2013 - 22:41

Je Nebeski u pravu si po meni je brošura o pezejcu najbolja do sada ako ćemo cjepidlačiti falila je slika neke sanitetske prerade i cimosa ali je barem spomenuta sve u svemu i ti poput mene svojim obolom hoćeš doprinjeti da edicija potraje.A ta polupuna čaša me brine ...pivo   

done
Zadrti Forumaš

Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Stranica 13 / 50. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics